Leading of ap3 industrial grease 18 kg, ap3 industrial grease 1 kg, ap3 industrial grease 3 kg, ap3 industrial grease 5 kg, ap3 industrial grease 500gm and ap3 industrial grease 2 kg from New Delhi.
₹ 124 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 18Kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Barrel |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Grade | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 139 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 1 kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Bucket |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Grade | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 137 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 3kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Bucket |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Grade | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 134 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 5 kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Bucket |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Grade | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 143 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 500gm |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Bucket |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Model Name/Number | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 138 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 2Kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Bucket |
| Usage/Application | Industrial |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Application Area | Bearling |
| Brand Name | Elvomax |
| Grade | AP3 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 128 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 180Kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Barrel |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Model Name/Number | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Penetration | 25 Degree C |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 124 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 50 kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Barrel |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Model Name/Number | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 127 / Kg Get Latest Price
| Grease Grade | AP3 |
| Packaging Size | 10 kg |
| NLGI Grade | NLGI 3 |
| Thickener Type | Calcium |
| Packaging | Barrel |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Form | Gel |
| Drop Point | 180–199°C |
| Grade | AP3 |
| Brand Name | Elvomax |
| Usage/Application | Industrial |
| Application Area | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Akash Kathpal (Co Founder)
Elvomax India Limited
Khasra No 108/17, Industrial Area, Mundka, Sima Warehouse
New Delhi - 110041, Delhi, India